BAĞIMSIZ SORU DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

 

INDEPENDENT WRITING RUBRIC

 

PUAN             PUAN TANIMI

5 PUAN           İyi yapılandırılmış, geliştirilmiş, mantıklı bir cevap verebilme kabiliyeti güçlü bir şekilde gösterilmiştir. Ana fikri tam olarak destekleyen örnekler ve detaylar verilmiştir. Cevabın tüm öğeleri bir bütün oluşturmuştur. Akıcı bir şekilde yazılmıştır. Çok çeşitli cümle yapıları ve ileri düzey kelimeler başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Gramerde ve yapıda neredeyse hiç hata yapılmamıştır.

4 PUAN           Yapılandırılmış, geliştirilmiş, mantıklı bir cevap verebilme kabiliyeti gösterilmiştir. Ana fikri destekleyen örnekler ve detaylar yeterli bir şekilde verilmiştir. Cümle yapıları, 5 puan alan bir cevaba kıyasla daha az çeşitlilik göstermiştir. Gramerde ve yapıda hatalar yapılmıştır.

3 PUAN          Kabul edilebilir bir cevap yazabilme kabiliyeti kısmen gösterilmiş, ancak yapı zayıf kalmıştır. Cümle yapısı ve kelime bilgisi ileri düzey değildir. Sıklıkla gramer ve yapı hataları yapılmıştır.

2 PUAN         Kabul edilebilir bir cevap yazabilme kabiliyeti gösterilmemiştir. Cevabın yapısı ve gelişimi zayıftır. Bütünlük ve uyumdan yoksundur. Fikirleri destekleyen detaylar yetersizdir. Detaylar verilmiş ancak konuyla alakasızdır. Cevabın tümünde anlamayı zorlaştırıcı gramer hataları yapılmıştır. Konu tam olarak anlaşılmamış olabilir.

1 PUAN           Kabul edilebilir bir cevap yazabilme kabiliyeti neredeyse hiç gösterilmemiştir. Cevap, yapı ve gelişimden yoksundur. Kısa, yarım, veya birbiriyle ilgisiz cümleler kurulmuş olabilir. Cevabın tümünde anlamayı zorlaştırıcı gramer hataları yapılmıştır. Konu tamamen yanlış anlaşılmış olabilir.

0 PUAN        Tamamen farklı bir konuda yazılmış, İngilizce dışında bir dilde yazılmış, yada cevap verilmemiştir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • SATIN AL

    TOEFL DERS NOTLARI kitabına SATIN AL sayfasından ulaşabilirsiniz
  • FACEBOOK

  • İPUÇLARI

  • ETÜT-TEOC-ÖZEL DERS-MENTAL ARİTMETİK

    http://www.beylikduzuetutmerkezi.com/ http://www.beylikduzuteog.com/ http://www.dunyaetut.com/ http://www.beylikduzuetut.info/ http://www.beylikduzuozelders.info/ http://www.abacubes.com.tr/