TOEFL-IELTS

TOEFL IBT Speaking bölümündeki 1. soruya daha iyi hazırlanmanın bir yolu da IELTS Speaking 2. bölümündeki soruları cevaplamaktır. İki soru tipi benzerlik göstermektedir. Aslında IELTS sorusu size TOEFL sorusunu cevaplarken hangi yolu izlemeniz gerektiğini gösterir.

TOEFL IBT Speaking bölümündeki 1. Soru:

Describe a memorable event in your life, and explain why this event was memorable for you.

Include details and examples in your explanation.

IELTS Speaking 2. Bölümündeki Soru:

Describe a memorable event in your life.

You should say:

when the event took place

where the event took place

what happened exactly

and explain why this event was memorable for you.

Gördüğünüz gibi IELTS listelenen bütün sorulara cevap vermenizi istemektedir. TOEFL sorusuna da aynı şekilde cevap vermeniz gerekir. Bir şeyin, bir yerin, bir zamanın veya bir kişinin tarif edildiği “describe” soruları için unutmamanız gereken yöntem “who-where-when-how-what” sorularına cevap vererek tarif etmeniz gerektiğidir.

Unutmamanız gerek bir konuşma stratejisi de soruda belirtilmiş olsun ya da olmasın her zaman “why” sorusuna cevap vermek zorunda olduğunuzdur. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • SATIN AL

    TOEFL DERS NOTLARI kitabına SATIN AL sayfasından ulaşabilirsiniz
  • FACEBOOK

  • İPUÇLARI

  • ETÜT-TEOC-ÖZEL DERS-MENTAL ARİTMETİK

    http://www.beylikduzuetutmerkezi.com/ http://www.beylikduzuteog.com/ http://www.dunyaetut.com/ http://www.beylikduzuetut.info/ http://www.beylikduzuozelders.info/ http://www.abacubes.com.tr/