SINAV SÜRESİ NEDEN DEĞİŞİR?

Standart bir okuma bölümünde üç parça ve 60 dakika süre verilir. Ancak, sınav günü, okuma bölümündeki okuma parçasının sayısı dörde, bölümün süresi de 80 dakikaya kadar çıkabilir. ETS kurumu gelecekte sorabileceği soruları sınavlarda denemektedir. Öğrencilerin verdikleri cevaplara göre deneme soruları düzenlenmekte ve daha sonra sınavlarda gerçek soru olarak değerlendirilmektedir. Sınav günü üç soru yerine dört soru ile karşılaşırsanız, bütün sorulara aynı önemi vermeli ve bütün soruları aynı dikkatle çözmelisiniz çünkü sorulardan hangilerinin deneme amaçlı olduğu ve puanınızı etkilemeyeceğini ya da hangilerinin gerçek soru olduğunu ve puanınızı etkileyeceğini bilemezsiniz.

Standart bir dinleme bölümünde iki diyalog ve dört ders anlatımı sorulmaktadır. Verilen süre ise 60 dakikadır. Ancak sınavda yeni sorular test edildiği için süre 90 dakikaya çıkabilir, fazladan bir adet diyalog veya fazladan iki adet ders anlatımı sorulmuş olabilir. Sınavda hangi sorunun puanlanmayacağını bilemeyeceğiniz için her parçayı dinlerken aynı özeni göstermeniz gerekmektedir.

Hem okuma hem de dinleme bölümünde fazladan soru denenmeyecektir. Okuma bölümünde süre uzadıysa (80 dk), dinleme standart sürede (60 dk) yapılacaktır. Aynı durum tam tersi için de geçerlidir: Dinleme bölümünde süre uzadıysa (90 dk), okuma standart sürede (60 dk) yapılacaktır.

Leave a comment

1 Comment

  1. DİNLEME BÖLÜMÜ HAKKINDA | TOEFL Ders Notları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • SATIN AL

    TOEFL DERS NOTLARI kitabına SATIN AL sayfasından ulaşabilirsiniz
  • FACEBOOK

  • İPUÇLARI

  • ETÜT-TEOC-ÖZEL DERS-MENTAL ARİTMETİK

    http://www.beylikduzuetutmerkezi.com/ http://www.beylikduzuteog.com/ http://www.dunyaetut.com/ http://www.beylikduzuetut.info/ http://www.beylikduzuozelders.info/ http://www.abacubes.com.tr/