SAMPLE ESSAYS

 

TOEFL IBT WRITING bölümünün 2. sorusu olan bağımsız soru (Independent Task) havuzundaki konulardan biri ile ilgili yazdığınız essaylerinizi “Essay Gönder” sayfasından mail ile gönderebilirsiniz.

Göndereceğiniz essayin konusunu IBT de çıkan writing sorularından seçmeniz gerekmektedir (TOEFL IBT Writing soru listesi). Diğer sınavlara ait (örneğin IELTS) kompozisyonlar değerlendirilmeyecektir.

Essayleriniz TOEFL DERS NOTLARI kitabının yazarı Özgür Kartal başta olmak üzere sınav uzmanları tarafından değerlendirilecektir. Essayleriniz değerlendirildikten sonra siteye eklenecektir.

Örnek essayleri incelemeden, verilen ipuçlarını değerlendirmeden ve son kontrolü yapıp hatalarınızı düzeltmeden yolladığınız kompozisyonlarınızın size katkısının minimum düzeyde olacağını hatırlatırız.

Essaylerinizin puanlaması aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır. Bu tablo TOEFL IBT Score Report üzerinde yer alan puanlama kriterleri ile aynıdır.

WRITING SKILLS

 

Level

Test Rating

Scaled Score Range

GOOD

4.0-5.0

24-30

FAIR

2.5-3.5

17-23

LIMITED

1.0-2.0

1-16

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • SATIN AL

    TOEFL DERS NOTLARI kitabına SATIN AL sayfasından ulaşabilirsiniz
  • FACEBOOK

  • İPUÇLARI

  • ETÜT-TEOC-ÖZEL DERS-MENTAL ARİTMETİK

    http://www.beylikduzuetutmerkezi.com/ http://www.beylikduzuteog.com/ http://www.dunyaetut.com/ http://www.beylikduzuetut.info/ http://www.beylikduzuozelders.info/ http://www.abacubes.com.tr/